top of page

Na dva metry

Platforma „Otevřenými dveřmi“ vznikla na podzim 2020 pro streamování malých koncertů v době lockdownu. Dělali jsme to pod heslem „Když nemůže divák za kulturou, musí kultura za divákem“. Svoje působení ve virtuálním prostoru, který nám tehdy jediný zbyl, jsme rozšířili a zprostředkovali lidem zajímavá povídání o zajímavých tématech s lidmi, kteří mají ve svém oboru lidem co říct a tato setkání jsme zaznamenali pro všechny, pro které dané téma rezonuje. Naší ambicí bylo a je přinést lidem v kulturu a zajímavá témata ve virtuálním i skutečném prostoru.

razitko na 2 metry.png
S hosty si povídá Charlotte Doubravová
foto_charlotte-doubravova_ed.jpg

*zpěvačka, herečka, tanečnice
Už nějakou dobu se pohybuje na naší muzikálové scéně, kde má štěstí na role v titulech jako Pomáda, Bídníci, Hair,  Krysař, 50 odstínů šedi a další... V divadle Radka Brzobohatého hraje v krásných komediích jako Drahoušku toužím po Tobě, Ženu nebo život, Tajfun a nebo v koncertní verzi o životě Freddieho Mercuryho. Krásnou roli Ireny ztvárnila v seriálu První krok  a mohli jsme ji vidět i v dalších seriálech. Vyřádí se i v dabingové hudební režii. Proč tento výčet? "Citlivě  vnímám rozdíl mezi fungováním před kamerou či na jevišti. Ráda absolvuji různé sebezkušenostní semináře, kde studuji lidské reakce v různých situacích. Mozek vnímám jako vesmír. Na mých občasných "spolubytích" na různých seminářích se zaměřuji na schopnost uvolnění emoce, kterou v daný moment cítím a potřebuji bez osobní cenzury. Mám radost, když se se mnou ostatní cítí být v přítomnosti. Herectví je pro mě svoboda. Být teď a tady a kýmkoliv.  Rozhovor s druhým člověkem pro mě není jen výměnou informací. Ráda naslouchám a slyším."

edit_na2m.png
d razitko s charlie.png
na2m_porod.jpg

Na dva metry s Charlie  - Porod je krásný 

 

Máte právo na cokoliv, všechno má svůj čas. Kateřina Plzáková a Petra Zavadilová mění pojem kontrakce na vědomé vlny. Dovolte si krásný porod.

na2m_uveitida.jpg

Na dva metry s Charlie - Uveitida 

 

Hana Ulmanová je zakladatelkou Nadačního fondu Sudička, který byl založený v roce 2016 a jedním z jeho cílů je dlouhodobá podpora oční kliniky Všeobecné fakultní nemocnice a 1. lékařské fakulty v Praze, konkrétně Centra pro diagnostiku a léčbu uveitid, která se systematicky zabývá nitroočními záněty. Nedílnou součástí práce nadačního fondu je podpora a informovanost pacientů, kteří se kvůli své diagnóze ocitli v nelehké životní situaci. Pokud chcete podpořit nadační sbírku, zaměřte fotoaparát svého telefonu na QR kód ve videu, který Vás přesměruje na stránky sbírky, nebo klikněte na odkaz: https://www.znesnaze21.cz/sudicka

Děkujeme.

Na dva metry s Charlie - BanalFatal! 

 

Banální situace, fatální následek.

 

S hosty Alenou Jančíkovou, ředitelkou České asociace paraplegiků (CZEPA), a Václavem Pokorným, lektorem programu prevence rizikového chování BanalFatal! si povídá herečka Charlotte Doubravová.

Více o projektu se dozvíte na stránkách https://banalfatal.cz/.

Činnost CZEPA můžete podpořit ZDE.

BanalFatal!_title.jpeg
S hosty si povídá Marie Křížová

*muzikálová zpěvačka a herečka
Je stálicí Divadla Kalich, kde ztvárnila role v mnoha titulech. Diváci si ji pamatují z větších i menších rolí v muzikálech Robin Hood, Pomáda, Vlasy, Srdcový král, Krysař a řady dalších. Objevila se v několika nastudováních nestárnoucího muzikálu Divotvorný hrnec, naposledy v Divadle F.X. Šaldy v Liberci. Nezapomenutelnou rolí je

i Kathy Seldenová v muzikálu Zpívání v dešti uváděného v Jihočeském divadle.

 

Ve svých rolích dokáže být komickou figurkou i femme fatale a možná i proto ji láká klást zajímavým lidem zajímavé otázky, na které není vždy jednoduchá odpověď.

Není jí lhostejné dění kolem nás, což se odráží i na výběru jejích hostů.

Můžete si být jisti, že jako moderátorka Vás zaujme stejně, jako na divadle.

foto_marie-krizova_ed.jpg
edit_na2m.png
d razitko s maru.png

Na dva metry s Maru  - Logopedie a prevence řečové výchovy 

 

Co je přirozený vývoj řeči a kdy mám jako rodič znervóznět? Kdy je třeba vyhledat odbornou pomoc a jakých chyb se můžu jako rodič na svém dítěti dopustit?

Renáta Pecáková je ředitelkou mateřské školy Sluneční v Uhříněvsi, kde všichni pedagogové jsou preventisté řečové výchovy. Tato MŠ dlouhodobě spolupracuje s Mgr. Lucií Chvojkovou. Ta je speciální pedagog - logoped s pětadvacetiletou praxí v oboru.

logopedie.jpeg
na2m_gramatika.jpeg

Na dva metry s Maru - Oversharenting

(rodiče na sociálních sítích)

 

"Na internetu „žiju“ přes deset let. Když se budete snažit, zjistíte, co jsem si kdy myslela a jak jsem se měla. Některé věci jsou citlivější, jiné ne. Jsem si však vědoma toho, že je neovlivním. Jakmile je totiž něco on-line, už to není vaše. Je to všech. A v rukou současných rodičů je něco křehkého, co generace před námi řešit nemusely: soukromí vlastních dětí, které se snadno stane věcí veřejnou."

Olga Sládková       

n2m_plocha-zeme.jpeg

Na dva metry s Maru - Kyberšikana

 

Co je kyberšikana? Jak se jí účinně bránit? Jsou obranné mechanismy a restrikce efektivní? Jak učinit svět internetu bezpečnějším pro nás a naše děti? Další díl rozhovorů Na dva metry s Maru, tentokrát s panem Martinem Kožíškem ze sdružení CZ.NIC.

Více o projektu Safer Internet Centrum ČR se dozvíte na Facebooku ZDE.

     

fingram.jpeg

Na dva metry s Maru - Gramatické křižovatky (výuka v lockdownu)

 

Mnozí učitelé jsou překvapeni, s jakými znalostmi se děti po domácí výuce vrátily do škol. Není to snad ten největší důkaz, že je třeba změnit kvalitu vyučování a nefunkční frontální vyučování nahradit individuálním přístupem a tempem?

Oversharenting.jpeg

Země je plochá... nevěřím na glóbus

 

Ne každý v civilizovaném světě považuje to, že Země je kulatá, za vědecky prověřený fakt. V argumentaci lidí, kteří jsou si jisti, že Země je plochá, najdete stovky důkazů, které podle nich toto tvrzení dokazují. Z hrstky podivínů v Americe se stalo sílící hnutí FlatEarth, které v dnešní době rychle nachází nové stoupence po celém světě. Paní Radka Svobodová se k tomuto hnutí nehlásí, ale přesto věří, že jsme byli všichni podvedeni a že glóbus tak, jak ho známe, je obří manipulace a všechny dílky jí do této skládačky zapadají. Země je podle ní plochá!

     

Kybersikana_title_edited_edited.png

Na dva metry s Maru - Finanční gramotnost

 

Říká se, že hýbou světem. Kolik toho o penězích ale vlastně víme? Co doopravdy jsou a jak skutečně fungují? Jak jsme na tom se schopnostmi orientovat se ve složitém světě peněz? Povídání s finančním poradcem Jakubem Drážkem.

     

bottom of page